VI. ULUSLARARASI SAĞLIK TURİZMİ KONGRESİ

Added Date 22.11.2013

 8 YILDIR HİZMET VEREN TÜRKİYE SAĞLIK TURİZMİ DERNEĞİ’NİN BU YIL 6. SINI DÜZENLEDİĞİ SAĞLIK TURİZMİ KONGRESİ 22-25 KASIM 2013 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİ. VI. SAĞLIK TURİZMİ KONGRESİNDE “SAĞLIK TURİZMİNDE MARKALAŞMA, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE İNSAN KAYNAĞI” ANA TEMA OLARAK VURGULANMIŞTIR. KONGRE BOYUNCA ÇEŞİTLİ OTURUMLARDA “AVRUPA BİRLİĞİNDE HASTALARIN SERBEST DOLAŞIMI, SAĞLIK TURİZMİNDE DÜNYA TRENDLERİ VE TÜRKİYE, ORGAN NAKLİNDE LİDER TÜRKİYE, AMERİKAN SAĞLIK TURİZMİ METADOLOJİSİ, SAĞLIK SEKTÖRÜNDE DÜNYADAKİ ÖRNEK UYGULAMALAR VE İNNOVASYONLAR, TÜRKİYE’NİN HEDEF PAZAR VE STRATEJİLERİ, SAĞLIK TURİZMİNDE DEVLETİN ROLÜ; ŞEHİR HASTANELERİ, SAĞLIK SEKTÖRÜNDE MARKALAŞMA VE SOSYAL PAZARLAMA” KONULARI GÜNDEME ALINDI.
KONGREDE T.C. SAĞLIK BAKANI DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU, KKTC SAĞLIK BAKANI DR. AHMET GÜLLE, MOZAMBİK SAĞLIK BAKANI DR. ALEVSANDRE MAGUELE, TÜMSİAD BAŞKANI DR. HASAN SERT VE KONGRE BAŞKANI PROF. DR. MUSTAFA PAÇ BAŞTA OLMAK ÜZERE 31 ÜLKEDEN DAVET EDİLEN SAĞLIK BAKANLARI VE ALANINDA UZMAN HEKİMLER KATILDI.
KONGREDE SAĞLIK BAKANI DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU TÜRKİYE’DE SAĞLIK ALANINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN YENİLİKLER VE SÜRDÜRÜLMEKTE OLAN PROJELER KONUSUNDA BİLGİ VERDİ.
SAĞLIK ALANINDA SON 10 YILDA ÖNEMLİ GELİŞMELER KAYDEDİLDİĞİNİ BELİRTEN MÜEZZİNOĞLU, SAĞLIKTA SERBEST BÖLGE UYGULAMASINA GEÇMEK İÇİN ÇALIŞMALARIN HIZLA DEVAM ETTİĞİNİ VURGULADI.
VI. ULUSAL SAĞLIK TURİZMİ KONGRESİNDE SN MÜEZZİNOĞLU, OSTİM MEDİKAL KÜME OLARAK KÜME ÇALIŞMALARIMIZ VE KÜME ÜYELERİMİZ HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ. DR. MÜEZZİNOĞLU OSTİM MEDİKAL KÜME STANDINA YAPTIĞI ZİYARETTE, OSTİM ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİN ÖNEMLİ E SÜREKLİ GELİŞEN BİR KURULUŞ OLDUĞUNU VE OSTİM’E OLAN DESTEĞİN ARTTIRILMASI GEREKTİĞİNİ VURGULADI.
KONGRE BOYUNCA SAĞLIK SEKTÖRÜ VE SAĞLIK TURİZMİNİN DÜNYADAKİ PAYDAŞLAR BİRARAYA GELEREK TANITIM, PAZARLAMA FAALİYETLERİ VE ÇEŞİTLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.