Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirilmesi (URGE) Projelerinin Paylaşıldığı 3. ‪‎Kümelenme‬ Konferansı

Ekleme Tarihi 19.02.2016

 Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirilmesi (URGE) projelerinin paylaşıldığı 3. ‪Kümelenme‬ Konferansı, Ekonomi Bakanı ‪‎MustafaElitaş‬’ın Katılııyla düzenlendi.
‪‎OSTİM‬ ‪‎Savunma‬ ve ‪Havacılık‬ Kümelenmesi’nin (OSSA) URGE Projesi kapsamında gerçekleştirdiği 'Etkin Yurtdışı Pazarlama ve Alım Heyetleri', başarılı uygulama örnekleri arasında yer aldı.
Konferansın açılışında konuşan Bakan Elitaş, kümelenmenin önemine değindi. Küresel pazarlarda söz sahibi olmak gerektiğinin altını çizen Elitaş, “Kümelenme, dünya ekonomisinin işleyen bir modeli. Bu topraklarda da çok güzel örnekleri mevcut.” dedi.
Elitaş, konuşmasının ardından iyi uygulama örneği seçilen projeleri yöneten kurumların temsilcilerine sertifika verdi. ‪OSSA‬ adına düzenlenen sertifikayı, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın aldı.
Konferans boyunca düzenlenen 3 panelde URGE projelerinin iyi uygulama örnekleri paylaşıldı. OSSA Koordinatörü Hilal Ünal; 'Rekabet Gücü Kazanma alanında İyi Uygulama Örnekleri panelinde, proje faaliyetleri ve elde edilen başarıları paylaştı.
'Kurumsallaşma ve Küme Yöneticisi İstihdamı Alanında İyi Uygulama Örnekleri' paneli de OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’ın moderatörlüğünde gerçekleştirildi.