TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin ile Online Toplantımızı Gerçekleştirdik!..

Ekleme Tarihi 11.05.2020

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin ile OSTİM ve Medikal Kümelenmeler toplantımızı gerçekleştirdik!..

Kümelenmemiz Yönetim Kurulu Başkanı Fatin Dağçınar, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Orhan Aydın ve İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi (İSEK) Koordinatörü Prof. Dr. Cengizhan Öztürk'ün katılımı ile TSE'den Covid-19 pandemisi ile ortaya çıkan yeni ihtiyaçlar doğrultusunda üretilen ürünlerin belgelendirmesi konusunda Sn. Adem Şahin ve ekibi ile görüşme sağlandı. Sektörün belgelendirme konusundaki acil ihtiyaçları, kümelenme başkanları tarafından ifade edilerek görüş alışverişinde bulunuldu.

TSE'den; bu süreçte üretilen ürünlerle ilgili hızlı belgelendirme ve devlet adına üretici firmalara destek talep edildi. Sn. Şahin, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK)'nın da belirleyeceği şartlar ile talep ve kapsam doğrultusunda tüm üretici firmalarımıza destek olabileceklerini iletti. 

Bu süreçte; tüm sağlık sektörü kümelenmeleri ile TSE'nin istişare ve irtibat halinde olacağına dair fikir birliğine varıldı.

İlgili Görseller