T.C. Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar’a Ziyaret

Added Date 28.07.2023

OSTİM Yönetimi, T.C. Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Bakan Yardımcısı Volkan Ağar ile geçmiş dönemde önemli çalışmalar yaptıklarını hatırlattı. Aydın, Ağar’a UR-GE Programının hazırlanmasındaki özveri ve emeği için teşekkür etti. Aydın, Ticaret Bakanlığının ihracatı artırma çalışmalarının önemine dikkat çekerek, ithalatı ve dış ticaret açığını azaltmak için sivil sektörlerde de offset uygulamasının hayata geçirilmesi gerektiğini dile getirdi. Kümelenme modelinin tüm Türkiye’de uygulanması için çalıştıklarını anlatan Orhan Aydın, Ağar’ı tebrik ederek hayırlı olsun dileklerini sundu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar, OSTİM’i yakından tanıdığını ifade ederek, “Türkiye’nin sanayisi her şeyi ürtebilecek güçte. OSTİM UR-GE Programını en iyi kullanan kuruluşlardan diyebiliriz.” dedi.
Ziyarete, OSİTM Yönetim Kurulu Başkanvekili Sıtkı Öztuna, OSTİM OSB Yönetim Kurulu Üyesi Behzat Zeydan, Ostim Teknik Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Mustafa Polat, OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı Fatin Dağçınar, Ostim Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Çelik ve Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi Koordinatörü Dr. İlhami Pektaş katıldı.

Related Images