T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcıları OSTİM Ziyareti

Ekleme Tarihi 7.12.2022

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda göreve başlayan uzman yardımcıları, oryantasyon eğitimleri kapsamında #OSTİM’i ziyaret ettiler. OSTİM programlarının ilk kısmında OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı ve küme yöneticileriyle bir araya gelen konuklara bölge hakkında bilgiler aktarıldı.
OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, uzman yardımcılarına OSTİM ekosistemini anlatan bir sunum yaptı ve soruları yanıtladı.
OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM'de yapılan uygulamaların, Türkiye'nin gelişmesi ve kalkınmasında uyarlanabilecek örnekler olarak hayata geçtiğini belirtti. Aydın, “2004 yılında OSB'ye ODTÜ TEKNOKENT'i getirdik. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız da bu uygulamanın Tüm OSB’lerde hayata geçebilmesi için gerekli düzenlemeyi yaptı. Şimdi OSB’lerde teknopark kurulabiliyor.” dedi.
Üretim ve sanayileşmenin; bir ülkenin kalkınmasında kritik öneme sahip olduğunu vurgulayan Aydın, “Bizim mühendislerimizin gelişmiş ülkelerdeki mühendislerden bir eksiği yok; aksine daha yetenekli mühendislerimiz var." ifadelerini kullandı.
Programın son kısmında, Ostim Teknopark A.Ş.'de yer alan firmalar ziyaret edildi.

İlgili Görseller