SÜMER ULUSLARARASI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Başkent OSB,Başkent Bulvarı No:81,Malıköy-Sincan-Ankara Türkiye
0312 394 61 73
0312 394 61 95
www.sumerinc.com/tr

 1981 yılından beri faaliyet gösteren firmamız, bünyesinde bulundurduğu araştırma geliştirme birimi ve mühendis alt yapısına sahip uygulama kadrosu ile sektördeki ve yurt dışındaki yenilikleri takip etmekte ve bu doğrultuda geliştirdiğimiz yüksek teknolojiye sahip cihazları üretmeyi insan hayatına ve ülkemize en faydalı şekilde geliştirmeyi amaç edinmiştir. 

Ürünlerimiz güncel teknoloji ile uyumlu olup batılı örnekleriyle eşdeğer kalitede üretilmiş, Avrupa Birliği ve Türk Standartlarının gerektirdiği tüm özellikleri bünyesinde taşımaktadır. Firma genelinde uygulanan kalite sisteminin ve medikal cihaz üretebilme yeterliliğinin belgelerle tescil edilmiş olması ürün kalitemizi ortaya koymaktadır. AR-GE departmanımızca geliştirilen, dünyada benzeri olmayan ürünlerimize Faydalı Model Belgesi alınmış olup, bu konudaki çalışmalarımız büyük bir hızla devam etmektedir.
Firmamız, ISO 9001 ve ISO 13485 kalite yönetim sistemlerine sahiptir.
Firmamız Tıbbi Cihazlar Direktifinde ve Basınçlı Ekipmanlar Direktifine uyumlu üretim yapmakta ve sertifikalarına sahiptir. Buharlı sterilizatörlerimiz, ve yıkama ve dezenfeksiyon cihazlarımız Alman akredite kuruluş HYGCEN firması tarafından yapılan testler sonucunda tip testi sertifikalarını almıştır.
Firmamız TÜBİTAK, KOSGEB VE ANKARA KALKINMA AJANSININ desteklemiş olduğu projeleri yürütmektedir.

Firmamız 2012 Ankara Sanayi Odası ASO Başarı Ödülü ve 2011 Yılı Ar-Ge Ödülünü almıştır.

Vizyon ve Hedefler

Türkiye’nin ithal kalemlerinde medikal ürünler ve cihazlar önemli bir paya sahiptir , Bu nedenle asıl amacımız Türkiye’nin gelişmiş ülkelerle rekabet edebilmesi ve ekonomik olarak tam bağımsız bir ülke olabilmesinin AR-GE’ye dayalı üretim politikası uygulamak. Buna karşılık Avrupa ve ABD ile aynı kalitede, aynı standartlarda daha düşük maliyette üretim yapıp ithalatı azaltarak ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaktır.

Firmamızın markalaşma ve uluslararası tanıtım konusundaki eksikliklerini gidererek, Avrupa ve ABD ile aynı kalitede, aynı standartlarda üretilen ürünlerimizin dünyada daha fazla tüketiciye ulaştırılarak, dünya pazarında Ülkemizin pazar payının artırılmasını sağlamayı hedeflemiştir.

 

Certificates

ISO 9001
ISO 13485
CE Belgesi
Contact Information
Company Location
Company Video