Rusya Ticaret Ataşesi’nden Kümelenmemize ve OSTİM’e Ziyaret

Added Date 27.10.2022

OSTİM’i ziyaret eden Rusya Ticaret Müşaviri Aydar Gaşigullin: “Rusya’nın ihtiyaç duyduğu ürün ve teknolojileriniz var.” dedi.

Rusya Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Aydar Gaşigullin ve Ticaret Mümessilliği Ekonomi Bölümü Başkanı Evgeniy Efrmov OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi yönetimi ile bir araya geldi.

Rusya Ticaret Müşaviri Aydar Gaşigullin, Türkiye’deki OSB’ler arasında en bilineninin OSTİM olduğuna dikkat çekti. Aydar Gaşigullin, şunları söyledi: “OSTİM profesyonel bir OSB, her geçen gün büyüyor. OSB modeli Türkiye'nin başarılı bir örneği ve yabancı yatırımcıları çekiyor.”

OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesinin gelişimini de yakından izlediklerini anlatan Gaşigullin, “Hastaneler, medikal üretim ve sağlık turizmi alanlarında Türkiye'nin gelişimi son yıllarda ivmelenerek öne çıktı. Sağlık gelecektir ve olmazsa olmazdır. Rusya’nın ihtiyaç duyduğu ürün ve teknolojileriniz var. Diğer yandan Rusya'nın da Türk üreticileriyle paylaşabileceği teknolojileri var.” dedi.

OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı Fatin Dağçınar, Rusya ile iş birliklerini geliştirmek üzere yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“Birlikte önemli işler yapabiliriz.”

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Rusya’nın teknolojik imkanlarıyla OSTİM firmalarının iş birliği potansiyeline vurgu yaptı. Aydın, “Birlikte önemli işler yapabiliriz. Rusya’da bir teknopark ve bir üniversite ile iş birliği yapmak istiyoruz. Bu iş birlikleriyle teknoloji transferi, ortak üretim ve Ar-Ge projelerini hayata geçirebiliriz.” mesajını verdi.

Related Images