PASİFİK MEDİKAL TİCARET A.Ş.

Ostim OSB Mahallesi Atisan Sanayi Sitesi 241. Sokak No: 2 Yenimahalle / Ankara
+90 312 211 12 32
0 312 211 03 74
www.pasifikmedikal.com

2004 yılında kurulmuş olan Pasifik Medikal, sektöründe insan kaynaklı kemik grafti üzerine pazarlama faaliyetleri ile başlamış, TBI (Tisue Banks İnternational) graft ürünleri Türkiye distribütörü olmuştur.

2005 yılında Spinal Cerrahi alanında Medyssey Spinal System Türkiye distribütörü olmuştur.

2008 yılında Alman kökenli Walder Marlink Türkiye distribütörü olmuştur.

2010 yılında Travmed Ltd. şirketini satın alarak bünyesine katmış, travma ürünleri sahasına adım atmıştır.

2008 yılından günümüze kadar farklı dönemlerde uluslararası markalar olan Zimmer, Stryker, Biomet, Aesculab gibi firmaların Türkiye dağıtıcılığı yapmaktadır.

2013 yılında Ankara Ostim’ de kurmuş olduğu üretim tesisi ile tıbbi medikal ürünleri üretmeye başlamıştır.   

Pasifik Medikal kuruluşundan bugüne sağlık sektöründe ortopedi ve beyin cerrahi ürünlerinin dağıtım ve tedariğine odaklanmıştır.2013 yılında cerrahi ürünlerin üretimini de ekleyen Pasifik Medikal, 2014 yılı itibarı ile ihracatı hedeflemektedir. Satış politikasını, distribütörü olduğu markaların yurtiçinde şube ve bayi kanalıyla toptan, kamu ve özel hastaneler ile üniversite hastanelerine doğrudan tedarikçi olarak devam ettirmektedir. 

Ortopedik cerrahi alanında  artroplasti, artroskopi ,spinal ve travma ürünleri, Pasifik Medikal’ in uzman olduğu ürünlerdir. Beyin Cerrahi alanında ise İnsan kaynaklı ve sentetik grafti, kuruluşundan bugüne Pasifik Medikal’ in satışını yaptığı diğer ürünlerdir.

Pasifik Medikal’in 2013 yılında kurduğu üretim tesisinde, öncelikle Class II-B serisi olan Spinal ürünler (monoaxial screw,multiaxial screw,rod,nut,cross-link ) üretmiş, 2014 yılının 1. yarısında artroplasti ürünleri olarak  diz, kalça ve omuz ürünleri  (femoral,tibial component) test üretimleri yapmaktadır.2014 2. yarısında ise artroplasti ürünleri olarak kalça sistemleri ürünleri (stem,cup,head,liner)üretmeyi başarmıştır.

Pasifik Medikal A.Ş., bugüne kadar ulaşmış olduğu başarıda en önemli etken, insan hayatının sürdürülebilirliğine odaklanmış olmasıdır. Bu hedefinde ülkemizde insan sağlığına yapılabilecek en önemli katkının, dünya üzerinde kalitesini ispat etmiş ürünlerin, ticari kaygılardan uzak, hastaya ulaşması ve hastanın hayatına sağlıklı ve problemsiz olarak devamının sağlamak olacağını belirlemiş olmasıdır.

Sertifikaları

ISO 13485
CE Belgesi
İletişim Bilgileri