Ostim Medikal Sanayi Kümelenmesi’ne Al- Dhowayan Group Ziyareti

Ekleme Tarihi 11.04.2013

Tıbbi Cihazlarımız Suudi Arabistan Pazarı’na Açılıyor

 Suudi Arabistan’da emlak, enerji ve medikal sektörlerinde 1975 yılından günümüze faaliyet gösteren Al-Dhowayan Group, “İhracat Kapasitesini Geliştirme Projesi” kapsamında ikili işbirliği görüşmeleri gerçekleştirmek için kümemizi ziyaret etmiştir. Grup geçen yıl Suudi Arabistan’da 250 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdiğini ve bu yatırımların özellikle sağlık alanında geliştirilmesi kapsamında OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi üye firmalarıyla hareket etmek istediğini belirterek 5 - 6 Mart 2013 tarihlerinde görüşmeleri gerçekleştirmek üzere Ankara’ya gelmiştir.

Salı günü başlayan program çerçevesinde, program OSTİM ve Medikal Küme tanıtımlarıyla başlamış olup, öğleden sonraki seansta “b2b” görüşmeleri gerçekleştirilmiştir. Tüm bu görüşme ve tanıtım toplantılarına küme üyesi olan 13 firmamız ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkan Yardımcısı Sayın Ercan ŞİMŞEK’te katılım göstermiştir.

İkinci gün gerçekleştirilen firma ziyaretleri ile, Al-Dhowayan Group temsilcilerine küme firmalarımızı daha yakından tanıma fırsatı sunularak, gerçekleştirilmesi düşünülen işbirlikleri için güçlü adımlar atılmıştır.

Program sonrasında, grup temsilcileri ve katılımcı firmalarımızdan alınan değerlendirmeler sonucu, artık OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi üye firmalarının, yakın bir tarihte Suudi Arabistan medikal cihaz pazarına ihracat yapmaya başlayabilecekleri kuvvetle muhtemel hale gelmiş bulunmaktadır.