OSTİM MEDİKAL SANAYİ KÜMELENMESİ EXPOMED EURASIA 2014'TE..

Ekleme Tarihi 3.04.2014

TC. Sağlık Bakanı Prof.Dr. Mehmet Müezzinoğlu ‘nun da katılımıyla, Avrasya’ nın En Kapsamlı Medikal Fuarı expoMED, 21.kez kapılarını açtı. 3 – 6 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleşen fuarda, Beşeri İlaçlar ve Eczaneler, Bilişim ve İletişim, Hasta Taşıma, Engelli, Fizyoterapi ve Ortopedik Ürünler, Hastane ve Ameliyathaneler, Hastane ve Tıbbi Tesis Yönetimi, Hastaneler ve Sağlık Merkezleri, Hijyen ve Dezenfektan, Medikal Bilişim Teknolojileri, Medikal Teknoloji ve Elektro-Medikal, Termal Sağlık ve Medikal Turizm, Teşhis ve Görüntüleme üzerine üretim ve satış yapan firmalar katılım sağladılar.
Laboratuvar teknolojilerinin sergilendiği labtekMED, 17. Uluslararası İstanbul Medikal Laboratuvar Teknolojisi, Sistemleri ve Donanımları Fuarı da ekspoMED ile eş zamanlı düzenlendi. TÜYAP'ın ev sahipliğinde 3-6 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen EKSPOMED 21.Uluslararası İstanbul Tıbbi Analiz, Teşhis, Tedavi, Koruma ve Rehabilitasyon Ürün, Cihaz, Teknik ve Ekipmanları Fuarı’nda, OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi üyelerimize destek vermek ve kümelenme çalışmalarımız konusunda katılımcı ve ziyaretçi firmaları bilgilendirmek amacıyla OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi olarak Expomed dahilinde standlı katılım gerçekleştirdik. Fuar esnasında ASO, Siemens ve üye firma yetkililerimizin standımıza ilgisi büyüktü. Ayrıca Fuar boyunca çeşitli firmalar tarafında standımız ziyaret edilmiştir.
EkspoMED 2014 Fuarında bu sene İtalya onur ülke olarak yer alarak, İtalyan Ticaret Komisyonunun katılımı ile 4. Salonda İtalya’dan gelen katılımcılar yerli firmalarımız ile bir araya geldi. Medikal alanda faaliyet gösteren OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi üyesi firmaların en son ürün ve hizmetlerini sergileyerek yeni pazar fırsatı sağlamalarını amaçlayan fuar, yurtdışından da yoğun ilgi gördü.
Yurtdışı katılımın %40 arttığı EXPOMED ve LABTEKMED Fuarı’nda; A.B.D. , Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Finlandiya, Fransa, Hindistan, İngiltere, İsviçre, İtalya, Kore, Malezya, Pakistan, Polonya, Rusya, Tayvan’dan gelen katılımcılar ve milli katılımların yanı sıra KKTC Sağlık Bakanlığı ve Gürcistan Sağlık Birliği de yer aldı.
Fuar bünyesinde üretici firmaların yanı sıra, tedarikçilerin ve üniversite öğrencileri ağırlıkta idi. Bu özelliği ile EXPOMED, OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi üyesi firmaların son teknolojik gelişmelerin izleyebileceği, sektörün ve sağlık yatırımcılarının beklediği bir fuar olarak nitelendirilmektedir.
Her sene düzenli olarak gerçekleştirilen bu fuarda hekim odaları, meslek örgütleri, hekimler birlikleri, Ticaret Odaları, bakanlık yetkilileri ve hastaneleri yöneticilerinin katıldığı çeşitli konferanslar gerçekleştirilmiştir. Ayrıca bu sene bir ilk olarak, EXPOMED’ de eğitici seminerlere de yer verildi. Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi desteği ile, fuar süresince Beyin ve Ortopedi Cerrahisi, Rejeneratif tıp ve kök hücre konularında yurtiçinden ve yurtdışından gelen dallarında öncü uzmanlar tarafından uygulamalı seminerler düzenlendi.