OSTİM Medikal Küme üyesi Elmed devler liginde

Ekleme Tarihi 29.08.2017

OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi üyesi Elmed A.Ş., Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yayınlanan Global Litotripsi Pazar Araştırma Raporu 2023 Tahminleri araştırmasında, dünyada böbrek taşı tedavisi konusunda 10 ana firma arasında gösterildi.

 

ABD’li uluslararası bir piyasa araştırma şirketi tarafından yayınlanan Global Litotripsi Pazar Araştırma Raporu 2023 Tahminleri’nde OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi üyesi Elmed A.Ş. litotripsi pazarında üretim, fiyat, gelir (değer) ve pazar payı verilerine göre en iyi firmalar listesinde ilk 10 firma arasında yer aldı.

Rapora göre dünyada böbrek taşı tedavisi konusundaki 10 ana firma şu şekilde sıralanıyor; Boston Scientific (ABD), DIREX SL (İspanya), Dornier MedTech. (Almanya), EDAP TMS (Fransa), Elmed Elektronik ve Tıbbi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Türkiye), Jena Med Tech GmbH (Almanya), Medispec LTD (ABD), Olympus Corporation (Japonya), Siemens Healthcare GmbH (Almanya), STORZ MEDICAL AG (İsviçre).

 

Litotripsi Hakkında

Litotripsi, böbrek taşlarını küçük parçalara ayıran bir ameliyat. Böbrek taşlarını kırmak için şok dalgası kullanılır. Böylelikle taşlar idrar yolundan geçer ve vücuttan atılabilir. Değişen teknoloji ve yenilik, küresel litotripsi pazarının ana itici güçleri arasında yer alıyor. Yeni ürünlerin benimsenmesi ve gelişmiş tıbbi cihazlara olan talebin artması pazarın büyümesinde önemli faktörler arasında. Önde gelen üreticiler, pazarda yeniliğe ve artan rekabete yol açan, yeni ürün geliştirmek için büyük yatırımlar yapıyor.  Böbrek taşı oluşumunun gün geçtikte artması pazarın büyümesinde önemli bir faktör.

Son tahmin verilerine göre Küresel Litotripsi piyasasının 2023'e kadar 524,9 milyon ABD dolarına ulaşması bekleniyor.

Kısaca Elmed

ELMED, üroloji pazarı için gelişmiş litotriptörler imal ederek, servis hizmeti vererek, Ar-Ge çalışmaları yaparak ürünlerini yurt içi ve yurt dışında kullanıma sunmaktadır. Firmanın en önemli ürünleri arasında üriner sistemdeki taşları tedavi eden ekstrakorporeal ve intrakorporeal litoriptörler bulunmaktadır. ELMED herhangi bir litoriptöre de uygulanabilen ilk ultrasonik lokalizasyon sistemini üretmiştir. Firmanın litoriptör sistemleri çok etkilidir. ELMED kullanıcılarının yayınlanan makaleleri ve seminerlerde sunulan medikal araştırma tezleri ELMED ürünlerinin taşları kırmadaki yüksek başarısını ortaya koyarken bu arada maliyeti ne kadar düşük tuttuğunu göstermiştir. Dünya çapındaki hastanelerde ve kliniklerdeki uygulamalarla; ELMED; bir yandan yüksek performanslı litotriptörleri ile kullanıcı isteklerine spesifik çözümler üreterek, diğer taraftan kaliteli, güvenilir ve düşük maliyetli servis sunarak bu konudaki başarısını kanıtlamıştır.

 

Raporun detayları için: https://www.marketresearchfuture.com/reports/lithotripsy-market-3200