Medikalciler sorunlarını Prof. Dr. Cevdet ERDÖL ile paylaştı.

Ekleme Tarihi 10.04.2013

AK Parti Trabzon Milletvekili ve Meclis Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Cevdet Erdöl, KOBİ’lerin sıkıntılarını dinlemek için OSTİM OSB’yi ziyaret etti.

 Medikalciler sorunlarını Prof. Dr. Cevdet ERDÖL ile paylaştı

· AK Parti Trabzon Milletvekili ve Meclis Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Cevdet Erdöl, KOBİ’lerin sıkıntılarını dinlemek için OSTİM OSB’yi ziyaret etti.

AK Parti Trabzon Milletvekili ve Meclis Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Cevdet Erdöl, özellikle sağlık alanında çalışan KOBİ’lerin sıkıntılarını dinlemek için OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Medikal Kümelenme üyesi firmalarla bir araya geldi.

Ülkedeki istikrarlı yükselişin devamı için özellikle KOBİ’lerin varlığına ve rekabet gücüne ihtiyaç olduğunu söyleyen Erdöl, bu sebeple KOBİ’lerin sesine kulak vermenin, var olan sorunları için çözüm yolları aramanın son derece önemli olduğunu vurguladı. OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’da, yönetim olarak kurdukları kümelenmelerle OSTİM bünyesindeki firmaların piyasada ayakta kalabilmelerini sağlamak ve rekabetçiliklerini arttırabilmek için birçok çalışma yürüttüklerini ama kendi çalışmalarına ek olarak devletin vereceği desteğin de çok önemli olduğunu söyledi. Sağlık sektörünün en önemli satın alıcısının devlet olduğunu hatırlatan Aydın, “Özellikle medikal alanda çalışan çok önemli firmalarımız var. Dünyada sadece birkaç firmanın üretebildiği bazı özel ürünler üreten firmalarımız var, fakat bu firmaların en büyük pazarını oluşturan kamu sektörü onlara yüzünü çevirdiği zaman bu üretimlerin hiçbir anlamı kalmıyor. Devletimizden yerli üreticiye daha çok sahip çıkmasını bekliyoruz” dedi.

Toplantıya katılan, medikal alanda üretim yapan KOBİ’lerin en çok şikâyetçi olduğu konuların başında da yine satın almada eksik buldukları devlet desteği yer aldı. Ayrıca yurt dışı pazarlara açılma konusunda da devletin yurt dışı temsilciliklerinin desteğini beklediklerini belirten firma temsilcileri, yaptıkları işte kamu desteğinin çok önemli olduğunu yinelediler.

Erdöl, görüşmenin sonunda bu tür toplantıları yapmaya devam edeceklerini ve sorunların ancak birebir iletişimde kalarak çözülebileceğine inandıklarını söyledi.