Lokman Hekim Üniversitesi, Ostim Teknik Üniversitesi ve Kümelenmemiz İşbirliği!..

Ekleme Tarihi 27.05.2020

20.05.2020 tarihinde, Lokman Hekim Üniversitesi ve Ostim Teknik Üniversitesi ile birlikte Kümelenmemiz Tanıtım Toplantısı gerçekleştirilmiştir. 

Toplantıya; Ostim Medikal Sanayi Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı Fatin Dağçınar, Lokman Hekim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Gümüşel, Ostim Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek başta olmak üzere ilgili öğretim üyeleri ve Küme Koordinatörü Nilsu Bozdemir katılım sağlamıştır. 

Toplantıda; Kümelenmemizin detaylı olarak tanıtım sunumu gerçekleştirilmiş, ardından da ortaya çıkabilecek işbirliği konuları değerlendirilmiştir. Özellikle MDR uyum sürecinde üyelerimize faydalı olabilecek ve sektörümüzün ihtiyacı olan Etik Kurullar ve Klinik Çalışmalar konu başlıkları görüşülmüştür. 

Bu konularda kümelenmemize tam destek olabileceğini ifade eden iki üniversite rektörü ile; üç paydaşın da bir arada olduğu ve karşılıklı beklentilerini listeledikleri bir protokol ile bu konunun resmileştirilmesi gerektiği konusunda fikir birliğine varılmıştır. 

Toplantıya katılım sağlayan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz..

İlgili Görseller