Kümelenmemiz 4. UR-GE Projesi'ne Başladı

Ekleme Tarihi 8.10.2022

T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) Proje Desteğine İlişkin Genelge kapsamında desteklenen, 2010 yılından bu yana başarıyla tamamladığımız 3 projenin ardından bu yıl 4. UR-GE projemize 28 katılımcı firmamızla başladık. 

Projemizin İhtiyaç Analizi Açılış Toplantısı'nı 07.10.2022 tarihinde proje iştirakçisi firmalarımızın katılımıyla ve İhtiyaç Analizi faaliyetimizi gerçekleştirecek olan Rönesans Değişim ve Yönetişim Bilimleri Enstitüsü ile birlikte gerçekleştirdik. 

İhtiyaç Analizi faaliyetiyle ilk adımı atılacak olan projenin açılışında konuşan OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı Fatin Dağçınar, “4. URGE, Bugüne kadar yaptığımız en fazla katılımlı projemiz olacak. Bunun nedeni daha önceki URGE projelerinin çok verimli geçmesi. Küme olarak hem yönetim hem URGE projelerimizi, katılımcı firmalarımızın ortak görüşleri ile -ihtiyaç analizinde belirtilmiş ikili iş görüşmeleri, yurt dışı ticari seyahatler, eğitimler- hep beraber ortak olarak onların ihtiyacına göre belirliyoruz. Buradaki en önemli şey hepimizin katılımcı olmasıdır. OSTİM OSB Yönetimine de kümelenme çalışmalarımıza verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
 
OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın da ev sahipliği yaptıkları kümelenmelerin başarılarıyla övündüklerini bildirdi. Aydın şu görüşleri paylaştı: “URGE projeleri, şu anda Türkiye’nin yürüttüğü en kıymetli projelerden birisi. Bireysel olarak firmalar ne yapmak istiyorlarsa yapabiliyorlar ama bu yeterli değil. İş birliği içerisinde bir araya gelip birbirimizi tanımamız ve güç birliği yapmamız gerekiyor. Danışman firmalardan önümüzü açan, dünyanın geleceğini okuyan, firmalarımızı ileri seviyeye taşıyacak faaliyetler ve raporlar bekliyoruz. Küme Yönetimimizi, Koordinatörümüzü ve bu yolculuğa çıkan firmalarımızı tebrik ediyorum. Güzel bir çalışma olmasını diliyorum. OSTİM olarak bütün kurum ve kuruluşlarımızla ne gerekiyorsa yapmayı taahhüt ediyoruz.”

 

İlgili Görseller