Fildişi Sahili Türk Medikal Firmalarını Bekliyor!..

Ekleme Tarihi 15.02.2020

Büyükelçilik ile Fildişi Sahili heyetini ağırladık!..

Fildişi Sahili Büyükelçiliği ve Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi önerisiyle, Nisan ayında Abidjan'da organize edilecek olan MEXCI 2020 fuarı hakkında görüşmek üzere kümelenmemizi tanımak isteyen Fildişi Sahili Sağlık Bakanlığı ve Fuar Organizasyonu yetkilileri kümelenmemizi ziyaret etti. 

Fildişi Sahili Türkiye Büyükelçiliği Asistanı Diby Amara, Fildişi Sahili Sağlık Bakanlığı yetkilisi Blaise NDEDE, Fuar Organizasyonu firması yetkilileri Estelle BLEHOU ve Chantal KOUASSI; Küme Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mehmet Aydıngün, Denetim Kurulu Başkanımız Behzat Zeydan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Turabi Ünal ve Ali Kuleoğlu ve Koordinasyon Ekibi ile biraraya geldi. 

Fildişi Sahili'nin önümüzdeki 2 yıl içerisinde açılacak olan 500 sağlık hizmet kuruluşuna ve bu sektöre 2 Milyar Dolar yatırım yapacağını belirten yetkililer; Türk medikal firmalarının bu fuara katılmasını istediklerini belirtti. 

"Fildişi Sahili Sağlık Bakanlığı olarak Türkiye'de üretilen ürünlerin kalitesinden eminiz" diyen NDEDE, bu sebeple Türkiye'deki sağlıkla ilgili hizmet sunucularının ve medikal sektör üreticilerinin fuara katılmasını istediklerini vurgulayarak; Türkiye fuarımızın onur ülkesi konumunda olacak dedi. 

Heyete kümelenmemizin tanıtımı yapıldıktan sonra fuar ile ilgili görüşmeler devam etti ve bir sonraki aşamada yapılacak olan Büyükelçilik ziyareti planlandı. Ardından  heyet ile birlikte firma ziyareti gerçekleştirildi.

Üyelerimizden NORMMED firmasına misafirperverliği için teşekkür ediyoruz. 

İlgili Görseller