Expomed Eurasia 2023

Added Date 23.03.2023

30. Expomed Eurasia Fuarı 16-18 Mart 2023 tarihlerinde Tüyap - İstanbul'da gerçekleşti!

2023 fuarında 700'ün üzerinde yerli ve yabancı katılımcı firma stant açtı ve 120'dan fazla ülkeden 4.718 uluslararası olmak üzere toplam 23.360 sektör profesyoneli fuarı ziyaret etti.

3 gün süren fuarda; kümelenmemiz ve küme üyesi 29 firma katılımcı olarak yer aldı.

Fuarın ilk günü; açılış seremonisini takiben, kümelenmemizin işbirliği protokolü kapsamında İstanbul'a bir heyet olarak gelen Rusya Müftüleri Konseyi ve Sağlık Komitesi heyeti fuarı ziyaret etti. Ardından Rus heyeti ile Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ziyaret edildi. Ziyarette Koordinatör Başhekim Prof. Dr. Nurettin Yiyit  hastane hakkında heyete sunum ile bilgi vererek sorularını yanıtladı. Ardından hastanenin bazı birimleri gezildi.

Fuarın ikinci günü; Sağlık Komitesi Başkanı'nın başkanlık ettiği Rus heyeti ile kümelenmemiz Yönetim Kurulu Başkanı Fatin Dağçınar'ın başkanlık ettiği Türk tarafı bir yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda; Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Hakan Fırat, Ekonomik Değerlendirmeler ve Laboratuvar Hizmetleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Kürşat Derici, Tıbbi Cihaz Kayıt ve Koordinasyon Dairesi Başkanı Ömer Faruk Kuru, USHAŞ (Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş.) adına Hasta Hizmetleri Müdürü Prof. Dr. Ece Salihoğlu, Kamu Hastaneleri Müdürü Murat Kalkan, İdari İşler Müdürü Emrah Karaca, İlaç ve Tıbbi Cihaz Sorumlusu Ayşe Mutlu, Uzman İhsan Gedik ve Uluslararası Departman'dan Luidmila Tok ve Wihu İstanbul İl Başkanı (Dünya İslam Sağlık Birliği) Dr. Metin Gürsan katılım sağladı. Ayrıca Rus heyetine Expomed fuarında Made in Russia stantları ile katılım sağlayan dokuz Rus firmasının yetkilileri de katılım sağladı. İthalar-ihracat, yatırımlar, sağlık hizmetleri ve sağlık turizmi, bilimsel işbirlikleri, hastane işbirlikleri gibi alanlarda istişare edilerek işbirliği imkanları değerlendirildi. Ardından Medipol Mega Hastanesi heyet ile birlikte ziyaret edildi. Ziyaret kapsamında; Medipol Mega Uluslararası Hasta Hizmetleri Pazarlama ve İş Geliştirme Müdür Yardımcısı Talip Kurumehmet, Medipol Mega Üniversite Hastanesi'nde Uluslararası İş Geliştirme ve Pazarlama Yöneticisi Murat Beltek ve Medipol Uluslararası Hasta Hizmetleri Uzmanı Sarvar Chapanov heyete hastane ile ilgili bilgi verdi. Ziyaret kapsamında hastanenin bazı birimleri yerinde gezilerek bilgi verildi.

Fuarın üçüncü günü; HEPA Office (Hungarian Export Promotion Agency) fuar standı küme Yönetim Kurulumuz ile ziyaret edildi. HEPA Dış İlişkiler Müdürü Lilla Herenyi, Resmi İlişkiler Müdürü Merve Taşçı ve İş Geliştirme Uzmanı Oğuzhan Acar ile işbirliği imkanları değerlendirildi. Ardından fuarda standı bulunan 29 küme üyemizin stantları ziyaret edildi. 

 

 

Related Images