+90 (552) 320 66 09 +90 212 310 2941
Ümit, 2539. Sk. No:48, 06810, 06810 Çankaya/Ankara

Cerrahi İmplant Kılavuzları

http://www.aytasarim.com/?x-portfolio=ayimplant

Implantların yerleştirilmesinde kemik yoğunluğu, komşuluklar, paralellik gibi konular tedavinin başarısını etkileyen unsurlardır. Diş hekimleri operasyona başlamadan önce karşılaşacakları sorunlar hakkında sınırlı öngörüye sahiptirler.

Amacımız, hekimlerin operasyon sırasında karşılaşabilecekleri sorunları, mümkün olduğunca operasyon öncesine taşımak ve sorunları bu aşamada çözmeye çalışmaktır.

Bu amaçla Implant 3D yazılımının yardımıyla detaylı bir implant planlaması yapılır. Bu planlama yapılırken, kemik yoğunluğu ve komşuluklar bilgisayar desteğiyle ölçülür ve en iyi sonuç hata yapma korkusu olmadan elde edilmeye çalışılır.

Yapılan planlama Ay Tasarım’a gönderilir planlamaya birebir uyan kılavuzlar, Hızlı Prototipleme yöntemi ile üretilir. Bu kılavuzlar operasyon sırasında frezlere yol gösterip, implantların ideale en yakın açıda ve lokasyonda uygulanmalarını sağlar. 3 Boyutlu tarama sırasında balyüm sülfat katkılı radyo opak protez kullanımı sayesinde, implantlar planlanırken protezin de hesaba katılması sağlanır.

Tarama Protokolü (421 kb)
stentCad Broşürü (1.469 kb)
stentCad Hakkında Herşey (17.237 kb)

stentCad Adımlar (2.068 kb)

Radyo Opak protez Üretimi

 

Implant kılavuzları kullanmanın yararları şunlardır:

1) Hasta kemiğinin 4 boyutlu modeli sayesinde BT, Panoramik Film ya da Röntgen’de gözlemlenemeyen detaylar incelenebilir.

2) Implantın yerleştirileceği kemik yoğunluğu ölçülebilir. Bu sayede ideal implant yerleşim yeri saptanabilir.

3) Implantın diğer diğer implantlarla, mandibular kanalla ve sinüslerle komşuluğu hassas biçimde ölçülebilir.

4) Eldeki kemiğin mümkün olan en verimli biçimde kullanılabilmesi sayesinde, hastaya yerleştirilecek implant sayısı en azda tutulabilir.

5) Operasyondan önce sağlıklı bir operasyon maliyeti çıkartılabilir. Geleneksel yöntemlerle yapılan operasyonlarda, bazen hastaya uygulanacağı söylenen sayıdan daha fazla implant yerleştirilmesi gerekebilmektedir. Hekimler genelde bu maliyeti hastaya yansıtmamayı tercih eder.

6) Açılı abutment kullanma sorunu ortadan kalktığından, operasyonlarda maliyet tasarrufu sağlanır ve implantlardan alınan verimde düşme olmaz.

7) Planlama ve uygulama birbirine çok yakın olduğundan, anında yükleme olanaklarının önü açılır.

8) Hekimler operasyona güvenle girerler.

Ay Tasarım tarafından üretilen İmplant Kılavuzları ile implant operasyonlarınızda planlamayı operasyon öncesine taşımanın rahatlığını yaşayın. Böylece, “Göz, el ve tecrübe ile yaratılan implant karmaşasından” “Implant Barışı’na” ulaşın.

Diş hekimliği, görüntüleme bilimi ve mühendisliğe ait yüksek bilgi birikiminin ve teknolojisinin ürünü olan implant kılavuzlarımız ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki kılavuzlarımızdan edinebilirsiniz.

 

Kılavuz 2