BİYEP PROJESİ HACKATON ETKİNLİĞİ

Ekleme Tarihi 27.11.2021

Kümelenmemizin İştirakçi olarak yer aldığı; Ankara Kalkınma Ajansı destekli "Biyomedikalde Yeni Ufuklar (BİYEP) projesi kapsamında Hackaton Etkinliği gerçekleştirildi.

Kümelenmemiz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Aydıngün ve Denetim Kurulu Başkanı Behzat Zeydan etkinlikte yer aldı.

OSTİM Teknik Üniversitesi Proje Geliştirme ve Yönetim Ofisi Koordinatörlüğünde Hackhaton etkinliği gerçekleştirildi. Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Biyomedikalde Yeni Ufuklar Projesi’ kapsamında düzenlenen etkinlikte sorunlara çözüm arayan öğrenciler birbiriyle yarıştı. Hackathon teknoloji etkinliği kapsamında öğrenciler, OSTİM Teknik Üniversitesinde 2 gece 3 gün boyunca kapanarak yarışmayı kazanmak için hazırlandı. Etkinliğin son günü projelerini mentorlarına sunan öğrenciler törenle ödüllerini aldı. Biyomedikalde Yeni Ufuklar Projesiyle (BİYEP) Ankara’nın yüksek katma değer ve teknoloji odaklı ekonomik yapısının güçlendirilmesine yönelik olaraK biyomedikal cihaz teknolojileri alanında mesleki eğitimin desteklenmesi ile Ankara’da girişimcilik ve yenilikçilik ekosisteminin güçlendirilmesine katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Kaynak: Sanayi Gazetesi

İlgili Görseller