Ankara Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Programımız

Ekleme Tarihi 3.03.2021

Ankara Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ev sahipliği ile T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ve Kümelenmemiz katılımıyla Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Gezi Programı ve İşbirliği Toplantımızı gerçekleştirdik.

Programa; Hastane Başhekimi Prof. Dr. Evren Yaşar, T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Doç. Dr. Tolga Tolunay, Kurum Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Tolga Karakan, Tıbbi Cihaz Onaylanmış Kuruluş ve Klinik araştırmalar Dairesi Başkanı Dr. Asım Hocaoğlu, OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi Başkanı Fatin Dağçınar ile küme üyesi 15 firma temsilcisi iştirak etti.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Evren Yaşar; hastanenin sanayi ile işbirliği yapabileceği üretim konularından (Fizik Tedavi, Beyin Cerrahi, Ortopedi) bahsederek birlikte çalışma niyetlerini belirtti. Hastane Fizik Tedavi, Rehabilitasyon ve Laboratuvar Birimleri Sn. Başhekim tarafından katılımcılara gezdirilerek kullanılan cihazlar ve bu konulardaki yerli üretim imkanları ve potansiyel işbirlikleri değerlendirildi. 

 

İlgili Görseller