10 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Ekleme Tarihi 11.11.2019

Geleceğe Nefes Kampanyasına OSTİM ailesinden destek. OSTİM ailesi, daha yeşil bir Türkiye için 10 bin fidanı toprakla buluşturdu. OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek: “Ülkemize, şehrimize, dünyamıza olan borçlarımızdan bir tanesi etrafımızı yeşillendirmek.” OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı ve OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın: “Herkesin enerjisini toprakla buluşturması çok kıymetli”

 
 
 
 
 

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen ‘Geleceğe Nefes; 11 Milyon Ağaç Bugün Fidan Yarın Nefes’ etkinliği kapsamında OSTİM OSB ve OSTİM Teknik Üniversitesi yöneticileri, çalışanları, akademisyenler, aileler ve öğrencilerinden oluşan 600’den fazla kişiden oluşan grup, 10 bin fidanı toprakla buluşturdu.

Ankara’nın Yenimahalle ilçesi Batıkent Çakırlar mevkiinde saat 11.11'de gerçekleştirilen programda, OSTİM Teknik Üniversitesinin konuğu olan çeşitli ülkelerden öğrenciler de fidan dikti.

“Ülkemize, şehrimize ve dünyamıza borcumuz”

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, kampanyaya katılmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Yülek, “Ülkemize, şehrimize ve dünyamıza olan borçlarımızdan bir tanesi etrafımızı yeşillendirmek. Biz de bugün OSTİM Teknik Üniversitesi ailesi olarak, öğrencilerimiz, hocalarımız, idari personelimiz ve ailelerimizle burayı ağaçlandırmaya geldik. Bugünü, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye’de başlatılan ‘11 Milyon Fidan Kampanyası’nın dahilinde yaptık. Çok mutluyuz.” dedi.

“Çok heyecanlı bir gün”

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı, OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, geleceğe nefes olmak için 11 Milyon Fidan Kampanyasında yer almaktan gurur duyduklarını kaydetti. Aydın, “Çok heyecanlı bir gün. Ağaç ve toprak insanın halet-i ruhiyesini değiştiren çok mübarek şeyler. Kalabalığın içinde herkesin enerjisini toprakla buluşturması çok kıymetli. OSTİM OSB ve OSTİM Teknik Üniversitesiyle beraber biz bugün 15. parseldeki ağaçları dikiyoruz. Ağaçla, toprakla buluştuk. Gençlerle buluştuk. Çok mutluyuz, heyecanlıyız.” değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Görseller