1. Bölge İl Müdürleri OSTİM'de Gerçekleştirdikleri Toplantı sonrası, Showroom'umuzu Ziyaret Etti

Added Date 5.10.2017

1. BÖLGE İL MÜDÜRLERİ OSTİM’DE TOPLANDI

Ankara Valiliği Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 1. Bölge İstişare ve Değerlendirme Toplantısı OSTİM OSB’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

1. Bölge İlleri; Aksaray, Ankara, Bolu, Çankırı, Eskişehir, Karabük, Sivas, Kırşehir ve Yozgat’ın Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlerinin bir araya geldiği toplantıya Ankara Vali Yardımcısı Süleyman Hurrem Aksoy, OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Anadolu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, OSB yöneticileri, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzmanları ve sanayiciler katıldı.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın yaptığı açılış konuşmasında; kalkınmanın yolunun üretim ve sanayiden geçtiğini vurgulayarak, OSB’lerin kalkınmadaki fonksiyonlarına dikkat çekti.

Ankara Vali Yardımcısı Süleyman Hurrem Aksoy, üniversite, sanayi ve kamu işbirliğine değindi. Bu birlikteliğin kalkınmanın önemli bir unsuru olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzmanları tarafından; Yeni Nesil OSB’ler, Coğrafi İşaretler ve Kayıtlı E-Posta hakkında bakanlık tarafından yürütülen çalışmalar anlatıldı.

Heyet, toplantının ardından OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi Showroom’unu ziyaret ederek Küme Yönetim Kurulu Başkanı Fatin Dağçınar’dan bilgi aldı.

Related Images